1

Téma: Systémové příkazy pro SQC

Naleznete v Nastavení → Admin → Systémový příkaz

Pro úpravu určitého parametru zboží, stránek nebo jiných dat, je možné využití systémového příkazu UPDATE, který změní určitý parametr u všech položek v databázi. Změnit lze tímto způsobem jakýkoliv parametr v databázi.

Povolení zobrazení kódu zboží:

update product show_sku = 1

Zapnutí placeného výpisu v XML exportech:

update product paid_listing = 1

Nastavení prázdné „Původní ceny“:

update product price_old = NULL

Vynucení aktualizace URL adres zboží z jejich názvu:

update product sef_url

Přidání produkrů do sitemap:

config sitemap_products = 1

Příkaz SET

Pro nastavení číselné řady objednávek (nebo jiných záznamů v databázi) je možné použít příkaz SET, který mění nastavení databáze.

Nastavení ID další objednávky na 500:

set order autoincrement = 500

Příkaz CONFIG

Některé volby nastavení nemají svůj „čudlík“ v administraci a je nutné je měnit přes systémový příkaz.

Povolení (automatickou detekcí) imagick knihovny pro zpracování obrázků (výchozí stav: vynucení GD2 knihovny)

config image_driver = auto

Příkaz REGISTRY

Moduly nebo vlastní skripty mohou využít pro ukládání dat registr v databázi (klíč = hodnota), do kterého lze vkládat nebo nastavovat existující data pomocí příkazu REGISTRY

Manuální vložení/nastavení hodnoty proměnné „moje_promenna“:

registry moje_promenna = hodnota proměnné, třeba text

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Systémové příkazy pro SQC

Poradí někdo proč mi nejde příkaz set order autoincrement = 500?I když ho zadám do příkazu a dám uložit tak přijde další objednávka a pokračuje ve starém číslování.

Nebo dá se to nějak přepsat přímo v databázi?

Thumbs up Thumbs down

3

já to nastavoval přímo v mysql - tuším že to bylo v tabulce config

Thumbs up Thumbs down

4

Tam jsem se díval ale něco jako číslo faktury jsem tam nenašel.

Thumbs up Thumbs down

5

Tak se to dělá tak že v tabulce ORDERS v mysql najdete poslední objednávku. Editujte ten záznam a změňte ID objednávky na požadovanou hodnotu. Já jsem to udělal tak že jsem udělal fiktivní objednáku a na ní pak změnil id na 20190001. Protože kdyby jste to udělali na objednávce od zákazníka tak by se mohl divit, že měli například objednávku číslo 570 a najednou jim přijde mail expedujeme vaší objednávku č.1

Thumbs up Thumbs down

6

je to tabulka CONFIG a položka: Invoice_num  tam je poslední číslo objednávky, stačí přepsat.

Alespon u mě, SQC 1.4.2

Thumbs up Thumbs down